Kiedy zastosować folie okienne?

  • by
folia okienna

Folia okienna stosowana jest w celu ograniczenia przezierności okna oraz zmniejszenia ilości przenikanego światła i promieniowania słonecznego. Podczas wyboru folii okiennej przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki problem ma ona rozwiązać. Przykładowo jeżeli w naszym, domu jest zbyt gorąco warto zdecydować się na folie przeciwsłoneczne bądź folie lustrzane. Jeżeli chcemy zadbać o swoją prywatność możemy wybrać folie z efektem jedno lub dwustronnej widoczności, a gdy zależy nam na dodatkowym bezpieczeństwie, warto zdecydować się na folie ochronne wykonane z wielowarstwowego poliestru z klejem o bardzo wysokiej wytrzymałości.

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów folii okiennych o różnych właściwościach. Do najpopularniejszych należą:

Folia przeciwsłoneczna – służy do przyciemniania mieszkania, a jej zadaniem jest ograniczenie ilości światła jakie wpada do wnętrza. Dzięki jej zastosowaniu latem we wnętrzu utrzymuje się niska temperatura, a zimą ciepło nie ucieka za zewnątrz.

Folia przeciw promieniowaniu UV – jej zadaniem jest hamowanie szkodliwego promieniowania UV, które działa niekorzystnie na zdrowie, ale także sprzyja blaknięciu przedmiotów.

Folia antygrafitti – folie produkowane z niezwykle twardego tworzywa, które nie pozwala na porysowanie szyb i umożliwia łatwe zmycie ze swojej powierzchni farby oraz spreju.

Folia ala lustro weneckie – gwarantuje całkowity brak przejrzystości poprzez efekt odbicia otoczenia w szybie, zapewniając jednocześnie pełną przejrzystość dla mieszkańców. Folia tego typu blokuje również promieniowanie słoneczne oraz  promieniowanie UV

Folia dekoracyjna – wykorzystywana w celach czysto dekoracyjnych. Najczęściej wykorzystywane folie dekoracyjne to folie matowe w pastelowych barwach oraz folie białe i czarne połyskujące. Im ciemniejszy kolor tym wyższy poziom zaciemnienia. 

Folie przyklejane są od wewnątrz bądź od zewnątrz okna, jednak te wewnętrzne są bardziej wytrzymałe, ich deklarowana żywotność to ok 10-15 lat. Ich mocowanie jest niezwykle proste. Można je zamocować samemu przy użyciu prostych narzędzi. Folie statyczne nie wymagają nawet zastosowania kleju, ponieważ doskonale utrzymują się na zroszonym oknie. Przed zakupem folii okiennych warto jednak skonsultować się ze sprzedawcą, ponieważ jej rodzaj należy dostosować do właściwości szyby, na jakiej będzie montowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.