Magia luster

  • by
magia_luster

Lustra stanowią podstawowe wyposażenie niemal każdego domu. Pełnią one funkcje nie tylko praktyczne, ale także dekoracyjne. W większości mieszkań są one zawieszane nad umywalkami, przy drzwiach wejściowych oraz garderobie. Warto jednak przemyśleć usytuowanie tego dodatku także w innych pokojach, ponieważ tym sposobem możemy łatwo powiększyć pomieszczenie, rozjaśnić je oraz nadać mu niestandardowego charakteru.

Oto kilka wskazówek jak odpowiednio dobrać lustro do poszczególnych pomieszczeń.

SALON

Głównym elementem dekoracyjnym lustra jest rama. Ważne jest, aby pasowała ona do stylu, w jakim zostało zaprojektowane pomieszczenie, w którym się znajduje. Aktualnie na rynku istnieje cały wachlarz różnorodnych ram w praktycznie każdej możliwej formie.

W salonie lustro najlepiej usytuować nad kominkiem, komodą bądź sofą. Kolor ramy powinien odpowiadać barwie kanapy bądź stolika kawowego, blisko którego się znajduje. 

Doskonałym rozwiązaniem będzie zawieszenie lustra w miejscu, które będzie pozwalało osobom siedzącym na kanapie, oglądać odbijający się w nim atrakcyjny widok np. krajobraz, zdjęcia zawieszone na ścianie, świece poukładane na półkach. 

Podstawową zaletą luster jest optyczne powiększenie niewielkiej przestrzeni, a także doświetlenie ciemnych pomieszczeń. Jeżeli chcemy osiągnąć tego typu efekt powinniśmy ulokować je naprzeciw okna, odbijając tym samym światło, które z niego wpada.

SYPIALNIA

W sypialni lustro najlepiej położyć na komodzie lub zawiesić nad szafką. Tym sposobem uda nam się uzyskać prywatną toaletkę, którą warto doświetlić dodatkowym lampkam. Ponadto bardzo praktycznym, a zarazem dekoracyjnym rozwiązaniem będzie postawienie pionowego lustra, w którym możemy zobaczy całą naszą sylwetkę w pobliżu łóżka.

ŁAZIENKA

Lustra łazienkowe zazwyczaj sytuowane są nad umywalką i pełnią głównie funkcje praktyczne. Cóż, wykonanie bez nich codziennej toalety nie należałoby do najłatwiejszych zadań. 

Za pomocą lustra w bardzo łatwy sposób możemy powiększyć i rozjaśnić niewielką łazienkę oraz zmniejszyć jej nieład spowodowany ciasnotą. Lustra łazienkowe zazwyczaj są prostokątne, nie ma jednak żadnych przeciwskazań, aby zastosować lustra okrągłe. W klasycznej łazience za pomocą niekonwencjonalnej ramy możemy wprowadzić do prostego pomieszczenia trochę ekstrawagancji. 

Pomieszczenie to warto wyposażyć w kilka mniejszych luster stojących, które ułatwią np. wykonywanie makijażu, a ponadto świetnie sprawdzą się jako element dekoracyjny postawione np. obok perfum czy kwiatów.  

PRZEDPOKÓJ

Lustro w przedpokoju pozwala na kontrolowanie wyglądu tuż przed wyjściem. Z tego względu bardzo ważne jest, aby obejmowało ono całą sylwetkę osoby, która się w nim przegląda. Nie musimy jednak decydować się na tradycyjne pionowe lustro. Aby wprowadzić do przedpokoju trochę nowoczesności możemy zawiesić kilka mniejszych luster obok siebie. Możemy także zdecydować się na zamontowanie szafy z lustrzanymi drzwiami bądź lustro w niestandardowym kształcie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.