Meble do kuchni – jasne czy ciemne?

  • by
meble kuchenne_jasne_czy_ciemne

Wyposażenie kuchni zazwyczaj zostaje z nami na kilka, o ile nie na kilkanaście lat. Z tego względu wybór mebli kuchennych nie powinien być kierowany chwilową modą, a stałymi upodobaniami oraz funkcjonalnością. Podczas wyboru mebli kuchennych należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • wielkość i rodzaj pomieszczenia
  • sztuczne oświetlenie 
  • wielkość okien
  • posiadanie dzieci i zwierzaków domowych,
  • częstotliwość użytkowania

Jasny aneks kuchenny doskonale sprawdzi się zarówno w dużych jak i niewielkich przestrzeniach. Kremowe, białe oraz jasnoszare meble w każdym świetle wyglądają bardzo dobrze. Co więcej, wnętrze umeblowane w ten sposób wydaje się czystsze i jest łatwiejsze w utrzymaniu czystości, ponieważ na tego typu powierzchniach o wiele mniej widoczne są zabrudzenia. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, a także posiadaczy futrzanych przyjaciół, którzy prócz ogromu miłości wprowadzają do domu spory nieporządek 😊

Ciemne blaty meblowe to rozwiązanie o wiele mniej oczywiste. Sprawiają one wrażenie nowoczesnych i eleganckich. Tego typu meble świetnie sprawdzą się w przestrzennych i dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Decydując się na ciemne meble w kuchni warto mieć na uwadze, że czarne, połyskujące wyposażenie jest niezwykle trudne w utrzymaniu czystości. Na tego typu wykończeniach doskonale widać kurz, zabrudzenia, odciski palców, a nawet kropelki wody. Ciemne meble nie muszą być jednak czarne. Warto wziąć pod uwagę takie odcienie jak antracyt czy wenge, a także wykończenie matowe, wtedy zabrudzenia nie będą już tak bardzo widoczne.

Innym ważnym aspektem podczas wyboru mebli kuchennych jest kolor ścian i podłóg. W przypadku mebli jasnych możliwości w tym zakresie są niemal nieograniczone. Świetnym rozwiązaniem będzie marmur, płytki go imitujące, beton, panele, deski a nawet płytki z wyrazistymi wzorami. Decydując się na szafki w ciemnej kolorystyce wybór podłóg i ścian powinniśmy dokładnie przemyśleć. Jednym z korzystniejszych rozwiązań będą jasne posadzki żywiczne lub te, które imitują drewno. Świetnie sprawdzi się też kamień. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.